MasterSapphireFrost

Leave Chapter

About

Turkish virtual workshop event organizor and English virtual meetup event organizer.

Türkçe sanal atölye etkinliği organizatörü ve İngilizce sanal buluşma etkinliği organizatörü.

 Merhaba arkadaşlar,

Ben Serdar, 20 yaşındayım ve İstanbul'da oturuyorum. Gebze Teknik Üniversitesi'nde 2. sınıf malzeme bilimi ve mühendisliği öğrencisiyim. Roblox'ta 2010 yılından beri varım. Roblox'ta ağırlıklı olarak popüler deneyimlerin geliştiricileri için İngilizceden Türkçeye tercümanlık yapıyorum ve YouTube'da Roblox hakkında İngilizce içerik üretiyorum. İngilizce kanalımın adresi: https://www.youtube.com/c/MasterSapphireFrost.

Roblox Türkiye Guilded Sunucusu: https://www.guilded.gg/i/RobloxTurkiye

Roblox Türkiye Discord Sunucusu: https://discord.gg/czBpGWAzBk

Roblox'ta Türk Üretici Sayısı: 

Roblox'a katıldığım yıldan bu yana Roblox'a baktığımız zaman, Türkler tarafından üretilen pek çok deneyimin olmadığını fark edersiniz, özellikle Roblox'un: "Discover" sayfasına giderseniz, Türkler tarafından üretilen popüler bir deneyimin neredeyse hiç olmadığını fark ederseniz. Bunun ana nedenlerinden bir tanesi  Roblox'ta Roblox tarafından üretilen Türkçe kaynakların (örn. dokümantasyon) mevcut olmadığı içindir. Ben de sanal atölye etkinlikleri düzenleyerek Türklere yardımcı kaynaklar oluşturmak istiyorum. Sanal atölye etkinliği denilen ekinliklerimde teknik konuların uygulanışını gösteriyorum.  

Sanal Atölye Etkinliklerime Katılmanın Faydaları:

Benim sanal atölye etkinliklerime katılıp  izlerseniz, birçok alanda bir güçlü temeliniz olacaktır. Öğretilen temeller üzerine vakit harcayıp pratiğini yaparsanız, Roblox'ta kaliteli deneyimler üretebilirsiniz. Ancak unutmayın ki bir deneyim geliştirdikten sonra, o deneyimin reklamını yapmanız lazım ki deneyiminize oyuncu gelsin! Deneyiminiz popülerleştikçe reklamlara harcadığınız paraları  zaman zaman, azar azar indirebilirsiniz. Dolayısıyla, bir deneyim üretecekseniz cebinizde bir bütçe de olsun. Bu bütçeyi sadece reklamlara harcamak zorunda değilsiniz. İsteğinize bağlı olarak bir alanda uzman eleman çalıştırtmak için de harcayabilirsiniz. İş ilanlarınızı: talent.roblox.com adresinden verebilirsiniz.

"Sanal etkinliklerinize katılamıyorum, ne yapmalıyım?"

Hiç problem değil. Benim sanal atölye etkinliklerimi her zaman şu YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCTlSVSZxeK2kzA7g71tJaog. Yani, bir etkinliğe gelemiyorsanız, istediğiniz zaman o kanal üzerinden etkinliklerimin tekrarını izleyebilirsiniz. Bu imkanı veriyorum diye gelmemezlik yapmanızı önermiyorum çünkü beni canlı olarak izlediğinizde anında sorularınızın uygulamalı çözümünü etkinlik esnasında gösterebiliyorum. 

NOT:

TÜM SANAL ATÖLYE ETKİNLİKLERİM YOUTUBE ÜZERİNDEN CANLI YAYIN ŞEKLİNDE OLMAKTADIR! CHATE YAZILAN HER MESAJ BAŞKALARI TARAFINDAN GÖZÜKECEKTİR. ETKİNLİKLERİME KATILMAK İÇİN  events.rbx.com ADRESİNDEN ETKİNLİĞİN RSVP'sini  ETKİNLİĞİN SAYFASINDAN YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR VE ETKİNLİĞİN ZAMANI GELİNCE ETKİNLİĞİN SAYFASINA GERİ DÖNMENİZ GEREKMEKTEDİR VE ARDINDAN ETKİNLİĞİN SAYFASINDA BULUNAN  BİR BUTONA TIKLAMANIZ GEREKMEKTEDİR. BUTONA TIKLADIĞINIZDA CANLI YAYINIMA YÖNLENDİRECEKTİR!

Upcoming events

Past events

Organizer